Berisha, më 2 prill të 1991 dhe
më 21 janar 2011, me nga 4 vrasje

Berisha, më 2 prill të 1991 dhe<br />më 21 janar 2011, me nga 4 vrasje
TIRANE- Ashtu si 20 vjet më parë, më 2 Prill 1991 në Shkodër, 20 vjet më pas më 21 Janar 2011 në Tiranë, kemi të njejtin përfundim, katër të vrarë, pa përmendur të plagosur me armë zjarri, të rrahur e goditur, të spërkatur me ujë e lëndë toksike. Nëse do vazhdoja me paralelen e dy demonstratave, midis tyre ka të përbashkëta të mëdha, sikurse ndryshime të mëdha.

Ndryshimi më i madh i tyre është, se u zhvilluan në kohë krejt të ndryshme. Më 1990 deri në 2 Prill 1991, kishte ndryshuar sistemi politik nga një në shumë partiak, ndërsa deri në 21 Janar 2011 ndryshimet ishin shumë më të mëdha.

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Veliaj shtron Iftar për besimtarët dhe krerët e komunitetit mysliman: Të sillemi gjithmonë si në muajin e Ramazanit

Veliaj shtron Iftar për besimtarët dhe krerët e komunitetit mysliman: Të sillemi gjithmonë si në muajin e Ramazanit