Berisha mesazh Ramës: Jemi armiq, kur të themi mbathja, duhet t’ja mbathësh! Ne shpojmë çdo blind, asgjë s’na ndal

 

Sali Berisha mban fjalën e tij në protestë.

“Jeni burim drite, shprese për mbarë shqiptarë, sonte më shumë se kurrë, mendjet, zemra dhe sytë e mbarë shqiptarëve janë të drejtuar te ju. Do i them Ramës këto fjalë, ne të dy sot jemi armiq, si ti Edi Rama ke për ideal pushtetin, dhe vetëm pushtetin, kurse unë me këta burra e gra kemi për ideal lirinë. Ti do pushtetin për të pasuruar veten, kurse unë lirinë e dua për të bërë të lirë shqiptarët e për t’iu kthyer qytetarëve dinjitetin. Ti ja ke mbathur, gabim ke bërë, ne nuk veprojmë në pabesi, kur të themi mbathja do t’ja mbathësh, së dyti, mos harro i mjerë se me forcën e idealeve tona të lirisë ne thërrmojmë cdo bunker, shpojmë cdo blind, asgjë s’na ndal ne në përpjekjet për liri”, tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Berisha mesazh Ramës nga protesta: Jemi armiq, kur të themi mbathja, duhet t’ja mbathësh! Ne shpojmë çdo blind, asgjë s’na ndal (Asnjë fjalë për Bashën)


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Tragjedi në Greqi, një varkë fundoset, tjetra përplaset me shkëmbin! Vdesin 17 vajza emigrante

Tragjedi në Greqi, një varkë fundoset, tjetra përplaset me shkëmbin! Vdesin 17 vajza emigrante