'Berisha të kandidojë ku të dojë', Braçe ironizon: Saliu do ishte i denjë për deputet në Gërdec ose Bulevard

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka ironizuar Lulizm Bashën, i cili deklaroi se ish kryeministri Berisha do të kandidojë si deputet në zonën që do të dëshirojë ai. Ai ka ironizuar punën e komisionit të vlerësimit të kandidatëve që PD ka zgjedhur për verifikimin e të gjithë emrave që duan të kandidojnë nën logon e demokratëve, duke thënë  se 'profesorët' e këtij komisioni janë sa për sy e faqe për të bërë sa më 'demokratik' procesin e përzgjedhjes të personave që do vetë kryedemokrati.

Duke iu referuar deklaratës së Bashës se "Berisha të kandidojë ku të dojë", Braçe ka përmendur disa nga ngjarjet më të bujshme ndër vite që është i lidhur dhe figura e Sali Berishës, si shpërthimi i Gërdecit, vrasja e 4 protestuesve në bulevard, marrëveshja e detit të 2009 që u rrëzua nga Gjykata Kushtetuese pasi cenohej territori shqiptar, apo spastrimet në Tropojë,  duke thënë se këto janë zonat që do i shkonin ish-kryeministrit Berisha të kandidonte si deputet.

"Ja kaq ishte; vrasësi nuk e vret dot kurrë urdhërdhënësin! Përkundrazi, urdhërdhënësi mund të qërroje edhe vrasësin! Por deri atëherë, janë të detyruar të jenë bashkë, kudo, ku të dojë AY! Tani a e mbani mend atë komisionin që ishte risia e madhe e demokratike me profesorë famozë që do bënte pastrim? Vate! Ai ishte për të fshehur kunatin, për ta bere më demokratik procesin kunatit! Tani profesorat kanë një detyrë: Ti gjejnë zonën SALY BERISHES! Kaq! A ju japim një dorë? Unë them të kandidojë në Tropojë! E ka pastruar tani duke vrarë e varrosur dhjetëra kundërshtarë!

Por mendoj edhe Gërdecin. Aty mund të jetë edhe garanti më i afërt për biznesin e boronicave në pritje të rikthehet për t'u marrë me bombat metalike që kanë mbetur! Po edhe në Sarande mund të jetë! Aty e duan të gjithë, imagjinoni, i vetmi pas Skënderbeut, ky shtoi territorin shqiptar në Sarande! Por jam i bindur se Saly Berisha do ishte fiks si deputet në Bulevard! Ay është unik aty, është i vetmi që nga fashizmi që ka pushkatuar kundërshtarë aty! Si mendoni ju?", shkruan Braçe.

I.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  'Kush prek votën t'i pritet dora' , a e mbështesni propozimin e Presidentit Meta?

Komento

Komente

 • O tej: 18/09/2020 15:49

  Berisha i denje do te ishte te kandidonte ne gjiirizet e minjve te Tiranes...ise ne aloe kuatje ku rrijne arushat

  Përgjigju
 • Sajmir Sinani(kuqo): 18/09/2020 11:34

  O miu Rilindjes o cerri Gaz Demit vazhdo pirdhi institucionet me militante mbushi doganat me xhepista qe po terrorizojne subjektet qe po japin shpirt.Fundin do ta kesh me agoni o mi gjirizi

  Përgjigju
 • London: 18/09/2020 11:23

  Ti je nje pacavure me gjithe rilindjen tende te felliqur premtuat shume dhe dolet te gjithe dobice hajdute dhe maskarenje

  Përgjigju
 • Sefer daja: 18/09/2020 11:12

  Pas Rames,Veliajt,dhe Balles ti z.zvkaptin minister( Brrrrraçe) je personi mo i " urryer" dhe mo i pabesushem i te majtes!! Normal qe z.Berisha kandidon ku te doje dhe PD e mbeshtet sepse PD nuk eshte si PS ne mbrojtje dhe respekt te liderve te saj! Ju liderin tuaj historik( NANO) e hodhet poshte dhe pse ai ju ngriti nga hiçi dhe ju beri ata qe jeni sot! Pa mbeshtetjen e tij ti,Rama e Balla do ishit ASKUSHI! Nese Berisha( qe eshte dhe engjelli dhe djalli i demokracise shqiptare) ka bere ato krime qe ti tua pse ne vend te ishte ne burg eshte dhe do jete ne parlament??? Ndershkimi i fajtoreve te Gerdecit dhe 21 janarit ishte arsyeja qe ju erdhet ne pushtet me 2013 se nese nuk do ndodhnin keto 2 ngjarje Berisha do ish akoma ne krye te vendit ndersa ti do bridhje sa ne Berat sa ne Lushnje duke lehur per vota!!!

  Përgjigju
 • Xhepist kaline: 18/09/2020 10:42

  Vetem ti mos fol se qelbesh era goma o braçe bardhi

  Përgjigju
 • Ylli h: 18/09/2020 10:16

  Ti perveç se hajdut qenke dhe injorant legen. Po pse i permend bulevardin apo gerdecin??? A nuk je ne pushtet a nuk je ti qe u dhate fjalen shqiptareve se do denoje berishen??? Por mos e vrit mendjen se je ok Sa te kesh doganat dhe tatimet ne dore rruji leket dhe bej te ndershmin neper media.

  Përgjigju
 • Xha temja: 18/09/2020 09:43

  Zoi brace jo zoti po zoi brace se me ka ngelur nga ay qy keshtu thirrte zoin rama. Une them qe AY te kandidoje ne tropoje. Po po,ne tropoje ta masi lekuren sa i vlen po pati bythe.Kurse ne gerdec te kandidoje dhendrin e djalin se e kane te sigurte boronicen. DEGJO XHA TEMEN se me dalin parashikimet

  Përgjigju
 • thanoja: 18/09/2020 09:18

  vetem shendeti po e largoi salen, se per ju as keni kellqe ta largoni nga politika.

  Përgjigju
 • Konia: 18/09/2020 09:16

  Ham...ham, ham,, ham, ham... lehje e vazhdueshme dhe e zhurmeshme. Per lesh do shkosh dhe ti bashke me berishen. Sje qenie me e mire.

  Përgjigju
  • Sulo: 18/09/2020 09:45

   Kone kone po kur te kafshon konia sben me hajer,e kam nga eksperienca.

  • A. N.: 18/09/2020 09:34

   Ky leh edhe kur eshte ne pozite.×

Lajmi i fundit

John

Sindikata ndërkombëtare letër Ramës për naftëtarët: Të ndërhyjë sa më shpejt për të siguruar pagat e prapambetura