Beyonce i beson fustanin për ditëlindje stilisteve shqiptare

Beyonce i beson fustanin për ditëlindje stilisteve shqiptare

Beyonce

Talenti dhe kreativiteti i shqiptarëve në botën e modës ka marrë vëmendjen edhe të divës së muzikës Beyonce.

Ajo vendosi të vishet nga dora e shqiptareve Kujta dhe Meri, në ditëlindjen e P. Diddy.

Diva e muzikës pop ka veshur një fustan të zi me shkëlqim, i cili është stiluar nga krijueset kosovare. 

Ata kanë treguar se kanë punuar deri në orët e para të mëngjesit në këtë fustan me shumë qejf dhe emocion.

“Ajo pati shumë besim tek ne dhe na la të lirë të krijojmë më të mirin për të. Ishte shumë përgjegjësi e madhe të krijonim për divën”, shkruajnë dizajnerët në videon ku shihen duke e punuar fustanin.

Ata gjithashtu kanë dizenjuar edhe veshjen e një familjeje mbretërore.

Beyonce dhe Jay Z

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Sulmi në Banjskë, Albin Kurti për ‘Al Jazeera’ akuzon Beogradin për nxitje të dhunës: Vuçiç synon të krijojë një 'Republika Srpska' në Kosovë

Sulmi në Banjskë, Albin Kurti për ‘Al Jazeera’ akuzon Beogradin për nxitje të dhunës: Vuçiç synon të krijojë një 'Republika Srpska' në Kosovë