Biden bisedon me Scholz: Mbështetje e fortë për Ukrainën

Biden bisedon me Scholz: Mbështetje e fortë për Ukrainën

1673987907_Screenshot130.png

Joe Biden dhe kancelari gjerman Olaf Scholz folën në një bisedë telefonike për mbështetjen e vazhdueshme për Ukrainën kundër agresionit të Rusisë. Shtëpia e Bardhë e raporton këtë në një shënim në telefonatën.

 "Të dy liderët diskutuan mbështetjen e vendosur për Ukrainën dhe dënuan agresionin e Rusisë. Presidenti Biden dhe kancelari Scholz folën gjithashtu për ndihmën ushtarake për Kievin," thuhej në deklaratë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Presidenti ukrainas: Meloni, kryeministre pro-italian dhe pro-ukrainas! Këshilltari i Zelenskit jep dorëheqjen për masakrën e Dnipros


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

AMA jep njoftimin për mediat: Mos i transmetoni këto aktivitete! Janë të ndaluara nga KQZ

AMA jep njoftimin për mediat: Mos i transmetoni këto aktivitete! Janë të ndaluara nga KQZ