Biden: Putin një person racional, e ka llogaritur gabim pushtimin e Ukrainës

Biden: Putin një person racional, e ka llogaritur gabim pushtimin e Ukrainës

Presidenti Joe Biden tha në një intervistë ekskluzive për CNN të martën se presidenti rus Vladimir Putin është një "aktor racional", i cili vlerësoi keq aftësinë e tij për të pushtuar Ukrainën dhe për të shtypur popullin e saj.

“Unë mendoj se ai është një aktor racional që ka llogaritur gabimisht,” i tha Biden Jake Tapper, ndërsa bombardimet ruse mbi objektivat civile në Ukrainë sinjalizuan një tjetër pikë kthese në luftën disamujore.

Intervista e plotë e Biden do të transmetohet të martën në orën 21:00 me orën lokale.


Lajmi kryesor:

Biden: Putin një person racional që llogariti gabim pushtimin e Ukrainës! Rusia: Të hapur për bisedime me SHBA! Zelensky: S’mund të ketë dialog


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan