Bie bora e parë në Kosovë, zbardhen malet në zonën e Mitrovicës

Zbardhen malet nga bora

Dëbora e parë ka rënë në Kosovë me rastin e nisjes së vjeshtës.

E mërkura është parashikuar si dita më e ftohtë e javës sipas Insitutit Hidrometeorologjik të Kosovës. E në disa zona kodrinoro-malore tashmë kanë filluar edhe reshje të borës.

Në fshatin Bajgorë të Mitrovicës kanë filluar të zbardhen kodra e male.

Temperaturat minimale gjatë javës do të lëvizin ndërmjet 7-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-27 gradë Celsius.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

5 mijë lekë shpërblim për pensionistët në 2022! Ministria e Financave: Bonus do ketë dhe këtë vit