Bie 'Tropoja e Berishës'/ Betohet kryetari socialist, Basha merr drejtimin e Këshillit bashkiak, demokratët në protestë

TROPOJË- Pas shumë vitesh nën drejtimin e Partisë Demokratike, nga sot bashkia e Tropojës do të drejtohet nga një socialist. Ditën e sotme është konstituuar këshilli bashkiak i Tropojës ndërkohë që u betua edhe kryebashkiaku i ri Rexh Byberaj. Kryetare e Këshillit Bashkiak u zgjodh Shotë Basha ndërsa nënkryetarë Agustin Pepkolaj dhe Arbër Çakraj.

Ceremonia u zhvillua në ambientet e prefekturës. Të pranishëm ishin deputeti socialist Ilir Beqja, zv. ministri i Brendshëm Besfort Lamallari dhe përfaqësues të tjerë të partive politike.

Në të njëjtën kohë përpara ambienteve të bashkisë disa përfaqësues të Partisë Demokratike bashkë me ish-punonjës të bashkisë kanë zhvilluar një protestë .

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?

Komento

Komente

 • edi: 14/08/2019 02:04

  Hey me avash se na i moret tere vilajetet ne Shqiperi dhe do te ndahemi si ne kohen e Turkut ,Ku Imzot ,Pader Gjergj Fishta beri gjithcka ti bashkonte si Vilajete ,por i jepnin fjalen dhe sa hikte i Madhi Fishta e tradhetonin. So Berisha edhe sot ka forca qe te beje o zhbeje Valdrin Pjetrin komandant or Gjeneral .Deri me sot nuk degjojme bacen e Moleve tona ,te flase dicka per Valdrinin or mos kane ndare nga e shkuara ato qe u perlane nga Kombi Lulushi madje nuk ndihet ,por ka futur ate Qorr Oglly qe ngren gjyslyket lart se lexon ndoshta ne tanan

  Përgjigju
 • Zyberi: 14/08/2019 01:23

  Show alla RILINDASE ZGJEDHJET JANE ME 13 tetor

  Përgjigju
 • Hinglateri: 13/08/2019 23:39

  Urime

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

U shemb para 10 ditësh, Petro Koçi teston vetë urën e re të Derëzezës: Është e sigurt