Bilanci i COVID-19/ 95 raste të reja në 24 orët e fundit! Asnjë vdekje dhe 115 të shëruar

Bilanci i COVID-19/ 95 raste të reja në 24 orët e fundit! Asnjë vdekje dhe 115 të shëruar

Urgjenca Infektive

95 qytetarë rezultuan pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën. Rastet pozitive me virusin dolën nga 702 testime që janë kryer. Numri i të shëruarve është 115, ndërsa që prej fillimit të pandemisë kanë rezultuar 326,244 raste shërimi nga COVID.

Aktualisht në Shqipëri janë 831 të infektuar me COVID-19, 6 prej të cilëve janë të shtruar në spital.

Ministria e Shëndetësisë i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid, i cili mund kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin.

Statistika (21 shtator 2022) 

Raste të reja ditore               95

Të shëruar në 24 orë            115

Të shtruar në spitale             6

Humbje jete në 24 orë          0

Testime ditore                     702

Testime totale                   1,976, 414

Raste pozitive                      330,664

Raste të shëruara                  326,244         

Raste Aktive                             831

Humbje jete                              3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    402

Shkodër                 96

Elbasan                   72

Fier                           63

Vlorë                         51

Durrës                     40

Gjirokastër                27

Korçë                         21

Lezhë                        21             

Dibër                           19

Berat                           18  

Kukës                           1

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Një mundësi më shumë për kompozitorët e rinj, rikthehet konkursi “Çesk Zadeja”! Tri veprat fituese do vihen në skenë

Një mundësi më shumë për kompozitorët e rinj, rikthehet konkursi “Çesk Zadeja”! Tri veprat fituese do vihen në skenë