Blue Ivy, vajza e Beyonce fituesja më e re e të gjitha kohërave e çmimit të muzikës

Blue Ivy, vajza e Beyonce fituesja më e re e të gjitha kohërave e çmimit të muzikës

Beyonce dhe Blue Ivy

Vajza e këngëtares së njohur botërore Beyonce Blue Ivy ka marrë çmimin e parë në moshën 8-vjeçare. Me zërin e saj të veçantë, ajo rrëmbeu Bet Awards për këngën “Brown Skin Girl”, duke u bërë kështu fituesja më e re e të gjitha kohërave.

Ajo ka kënduar bashkë me mamanë e saj Beyonce dhe është pjesë e albumit “The Lion King: The Gift”, kolona muzikore e filmit ‘Mbreti luan’.

 BET Awards janë çmime që jepen që prej 2001 nga Black Entertainment Television, për afro-amerikanët e famshëm në fushën e muzikës, aktrimit, sportit dhe në sektorë të tjerë të ngjashëm. Këtë vit është mbajtur edicioni i 19 por në formë virtuale për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Nga skena virtuale Beyonce ka ritheksuar rëndësinë e luftës kundër diskriminimit dhe racizmit.

"Zërat tuaj duhen dëgjuar, po i tregoni të gjithëve që beteja juaj ia ka vlejtur”, ka konfirmuar Queen B për publikun afro-amerikan dhe aktivistëve anti racist.

Në këtë event ka marrë pjesë edhe ish zonja e parë e Amerikës Michelle Obama, e cila ka mbështetur impenjimin e saj për komunitetin me ngjyrë.

"E shohim në gjithçka që bëni, nga muzika që i jep zë gëzimit dhe dhimbjes me ngjyrë, tek aktivitetet që kërkojnë drejtësi për jetën e njerëzve me ngjyrë", tha ajo.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Veliaj inspekton Pistën Olimpike të Atletikës në Parkun e Liqenit: Mbajtëm premtimin që i bëmë Luiza Gegës, një investim fantastik për sportistët e rinj

Veliaj inspekton Pistën Olimpike të Atletikës në Parkun e Liqenit: Mbajtëm premtimin që i bëmë Luiza Gegës, një investim fantastik për sportistët e rinj