Boks/ Anulohet ndeshja e Amarildo Bakaj, një sportist humbet jetën nga goditjet e pësuara në ring

Boks/ Anulohet ndeshja e Amarildo Bakaj, një sportist humbet jetën nga goditjet e pësuara në ring

Momenti kur Sherifdeen Lawal u transportua me urgjencë në spital

ANGLI - Ngjarje e rëndë në boks. Në eventin e zhvilluar këtë të diel në "Leisure Center" në Londër një nga boksierët që u ndesh në përballjen e parë ka humbur jetën pas goditjeve në ring, çka ka bërë që turneu të anulohej.

Boksieri Sherifdeen Lawal ka ndërruar jetë pas goditjeve të marra në duelin e parë. I gjithë eventi i boksit u ndërpre për shkak të ngjarjes së rëndë. Boksieri po përballej me rivalin Malam Varela dhe u rrëzua në raundin e dytë. Atij iu dha ndihma e parë, por nuk arriti që të shpëtonte.

Në këtë mbrëmje ishte planifikuar edhe dueli mes boksierit shqiptar Amarildo Bakaj dhe rivalit Joshur Quartey.

Sherifdeen Lawal

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet