Bollgur me salçiçe dhe vezë omletë nga zonja Albana

Bollgur me salçiçe dhe vezë omletë

Përbërësit:

 • 2 gota bollgur
 • 1 pako e vogël salçiçe
 • 3 vezë
 • 1 karrotë
 • 1 qepë e thatë
 • 2 qepë të njoma
 • 1 degë selino
 • Kripë
 • Piper i zi
 • Piper i kuq
 • Gjalpë

Përgatitja:

Rrahim vezët, shtojmë salçiçet dhe i bëjmë omletë të copëtuar. Ziejmë bollgurin në ujë të bollshëm, më pas e kullojmë. Në tiganin ku bëmë vezët kaurdisim qepën e grirë, shtojmë karrotën e prerë në kubikë sikurse dhe selinonë. Shtojmë ujë dhe i lëmë perimet të gatuhen. Më pas shtojmë bollgurin dhe erëzat. Në fund rregullojmë shijen me erëzat, qepët e njoma dhe majdanozin dhe shtojmë omletën me salçiçe.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Analiza: A mund ta zgjidhë FMN-ja krizën e borxhit të vendeve të varfra?

Analiza: A mund ta zgjidhë FMN-ja krizën e borxhit të vendeve të varfra?