Bombardime në Lysychansk, shkatërrohen 5 pallate! Digjen 10 apartamente

Bombardime në Lysychansk, shkatërrohen 5 pallate! Digjen 10 apartamente

1656241146_kiev.jpg

Vijon bombardimi në Lysychansk, qyteti pranë Severodonetsk ku rusët kanë përqendruar ofensivën deri tani. Rusët nuk ndalojnë së shkatërruari banesat, objektet industriale dhe administrative.

Në Lysychansk u shkatërruan 5 pallate, në një prej të cilëve u dogjën 10 apartamente. Ndërsa u shkatërruan edhe 6 shtëpi private.

Rusët janë përpjekur të sulmojnë në zonën e Verkhnokamyanka, por u detyruan të tërhiqen.


Lajmi kryesor:

Ushtria ruse bombardon qendrën tregtare! Zelensky: Më shumë se 1000 civilë ishin në të! Gjenden 100 trupa në Mariupol


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar