Bombardohet Zaporizhzhia gjatë natës, tre të plagosur rëndë, dy prej tyre fëmijë

 Bombardohet Zaporizhzhia gjatë natës, tre të plagosur rëndë, dy prej tyre fëmijë

Foto ilustruese

1673851762_Screenshot1.jpg

Situata në të gjithë Ukrainën vazhdon të jetë problemtatike pas sulmeve të herë pas hershme të Rusisë. Tre persona u plagosën në qyetin Zaporizhzhia, duke përfshirë dy fëmijë. Ky lajm është konfirmuar nga sekretari i Këshillit Bashkiak Anatoliy Kurtiev në Telegram . 

“Tre persona janë transportuar në spital. Në mesin e tyre janë dy fëmijë të moshës nëntë dhe pesëmbëdhjetë vjeç”, ka shkruar Kurtiev, duke shtuar se ekipet e shpëtimit të Shërbimit Emergjent Shtetëror, mjekët dhe punonjësit e shërbimeve komunale janë duke punuar në vendin e ngjarjes. 

Një pjesë e infrastrukturës u shkatërrua nga sulmi


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Gjithçka po ecën sipas planit! Në Dnipro 40 të vdekur në ndërtesën e goditur nga raketa


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Hetimet për Arben Ahmetajn, SPAK sekuestron vilën ku banon ish-zv. Kryeministri! Në pronësi të bashkëjetueses Erjola Hoxha

Hetimet për Arben Ahmetajn, SPAK sekuestron vilën ku banon ish-zv. Kryeministri! Në pronësi të bashkëjetueses Erjola Hoxha