Bora bllokon 400 mjete në Qafë Murriz dhe aksin Peshkopi – Maqellarë! Bashkia Dibër pa drita

Bora bllokon 400 mjete në Qafë Murriz dhe aksin Peshkopi – Maqellarë! Bashkia Dibër pa drita

1700933975_Screenshot1.jpg

Rreth 300 mjete kanë mbetur të bllokuara në Qafë Murriz për shkak të reshjeve të dëborës me intensitet të lartë. Kalimi është i pamundur, ndonëse borëpastrueset janë në terren. Në mjete ka edhe fëmijë dhe gra, ndërsa qytetarët i thanë redaksisë së Report Tv se janë të bllokuar që prej orës 13:00, pra prej gati 6 orësh.

Ndërkohë, rreth 100 mjete kanë mbetur të bllokuar në Segmentin Peshkopi - Maqellarë në Dovolan.

“Situata e fundit nga moti në Dibër, ora 18:00

Vazhdojnë reshjet e borës me intensitet të lartë. Trashësia në qytetin e Peshkopisë rreth 20 cm, në zona të thella deri në 50 cm.

Rruga Peshkopi- Kuben Kukës kalohet pjesërisht me zinxhirë, e bllokuar në dy segmente në Koben dhe nga Sllova deri në Vasie.

Aksi kombëtar Peshkopi Tiranë,  i bllokuar në Segmentin Peshkopi - Maqellarë në Dovolan rreth 100 mjete, tek pishat e Bulqizës - Qafa e buallit i bllokuar. Baypasi i Murrizit i bllokuar nga fshati Bastar Murrize deri tek ura e Gurit të Bardhë të bllokuara më shumë se 300 mjete në dy krahët

Si pasojë e thyerjes së pemëve pa energji elektrike i gjithë territori i Bashkisë Dibër bashkë me njësitë administrative. Nga informacionet e marra deri tani nuk ka pasur asnjë thirrje për emergjenca shëndetësore nga Njësitë Administrative. ”, thuhet në njoftim.


Lajmi kryesor:

Reshjet e dëborës bllokojnë 400 mjete në Qafë Murriz dhe aksin Peshkopi - Maqellarë! Evakuohen 50 pasagjerë! Dibra pa drita (VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku