Borë në të gjithë zonën malore, shi në bregdet! Mësoni parashikimin e motit për sot

Nga Lugina e Valbonës

Sipas MeteoAlb: Paraditja mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Por mesdita dhe pasditja sjellin reshje dëbore në gjithë zonën malore ndërsa shira të pakët do kenë zonat bregdetare. Orët e natës ri-kthejnë motin e qëndrueshëm në vend.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C në 8°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 50 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

Rajoni dhe Europa
Mbetet pjesa më e madhe e Europës në ndikimin e motit të paqëndrueshëm me reshje shiu e dëbore. Konkretisht Lindja, Qendra dhe Europa Jugore. Ndërsa kthjellimet mbizotërojnë Europën Jugperëndimore dhe vendet Nordike.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Momentumi i Albin Kurtit