Bosnje dhe Hercegovinë, Hoyt Brian
Yee emërohet ambasador i SHBA 

Bosnje dhe Hercegovinë, Hoyt Brian<br />Yee emërohet ambasador i SHBA <br>
Hoyt Brian Yee një ndër diplomatët amerikanë me angazhimin më të gjatë në Ballkan është zgjedhur ditën e sotme ambasador i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Bosnje dhe Hercegovinë

Brian Yee ka qenë aktiv që nga viti 1993 kur shkroi për bisedimet kyçe për luftën në Bosnje dhe Hercegovinë, i cili u bë një figurë kyçe në Departamentin e Shtetit për Evropën Juglindore dhe Qendrore vitet e fundit.

Hoyt Brian Yee pritet të emërohet ambasador i ri i Sarajevës në verë, pasi t’i mbarojë mandati ambasadorit aktual.

Redaksia Online
A.Gj/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

‘The Guardian’ shkruan për ekspozitën e Ramës në Greqi: Artisti i botës politike

‘The Guardian’ shkruan për ekspozitën e Ramës në Greqi: Artisti i botës politike