Braçe nxjerr fotot: Kështu lahen rrugët! Por nuk gjendet mideja e çdo kopuku në këtë vend

TIRANE-Zv/ kryeministri Erjon Braçe në  një postim në rrjetet sociale me ironi thotë se në Shqipëri nuk gjendet midea e çdo kopuku lidhur me masat kundër parandalimit të përhapjes së koronavirusit. "Nuk gjendet midea e cdo kopuku ne kete vend ndonjehere; njerit i thone “pse nuk del nga shtepia” kur del, tjetrit i thone “pse del nga shtepia” kur nuk del! Sqarova dhe zysh Evisin me kete rast! VO: fotoja origjinale eshte ne Thumane nje dite kur rastisi edhe te hame e kur kopuket atekohe nuk dukeshin gjekundi!" shkruan Braçe.

Postimi i Erjon Braçes

Në një tjetër postim, Braçe ka postuar foto duke treguar si duhet të lahen dhe pastrohen rrugët në këtë situatë koronavirusi.  "Rruget e trotuaret lahen keshtu! Pasi mesuam me shume se kurre nga Europa e jo vetem se si lahen duart, tani duhet te mesojme se si lahen rruget, trotuaret, stolat! Shiko, e cmoj pafund perpjekjen, punen e kryetareve te bashkive per dizinfektimin e cdo ambjenti publik. Por duhet edhe me shume! Rruget e trotuaret duhen lare keshtu! Ndalim qarkullimi e izolimi, duhet te sherbeje pikerisht per kete. Kompanite e kontraktuara per pastrimin e mbetjeve te lajne rruge e trotuare keshtu! Ti pergjigjen kesaj situate, te bejne dhe ata dicka me shume" shkruan në një tjetër postim Braçe.

Postimi i Erjon Braçes

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kafsha: 24/03/2020 14:54

  O Braçe po ato helmetë qe derdhene te pemëtë ku ke publikuar fotot janë ok apo s ka gje se pemë janë,

  Përgjigju
 • Vali: 24/03/2020 02:16

  Mire e the o erion po kujt ja the,,;a merr vesh cuni ku*ves...ne tirane...

  Përgjigju
 • ymeri: 23/03/2020 23:52

  O ERION brace mere ne telefon ate maskarain e bashkise te tiranes coja fotot, dhe thuaji sesi ti laje rruget e rrugicat,,,,me duket se I ka vjedhur leket per pastrimin e tiranes….//

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?