Braçe publikon foton e lamtumirës me Bashkim Finon: Kemi betejë për të bërë, edhe për ty

Braçe publikon foton e lamtumirës me Bashkim Finon: Kemi betejë për të bërë, edhe për ty

Zv.kryeministri Erion Braçe ka rikujtuar sërish mikun dhe kolegun e tij të ndjerë Bashkim Fino, i cili u nda nga jeta një ditë më parë për shkak të COVID-19. Duke publikuar një foto nga homazhet e bëra ditën e djeshme për deputetin e ndjerë të PS, Bashkim Fino, Braçe shkruan se beteja e PS do të vijojë deri në fitimin e zgjedhjeve të 25 prillit dhe këtë herë do luftojnë edhe për Bashkim Finon, njësoj sikur ai të ishte ende pjesë e grupit politik socialist në qarkun e Fierit.

"Jeta vazhdon! Kemi beteje per te bere, edhe per ty!", shkruan Braçe.

Bashkim Fino ishte i renditu i 4-i në listën e kandidatëve në qarkun e Fierit, ndërsa Erion Braçe është renditur i pari. Ish kryeministri i Pajtimit Kombëtare dhe deputeti i PS, Bashkim Fino humbi jetën për shkaka të koronavirusit ku nuk mundi të fitojë dot këtë betejë, edhe për shkaka se shëndeti i tij  ishte i dobët për shkaka të një sëmundje të rëndë që kishte kaluar më parë. 

Postimi i Erion Braçes

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se aksioni për konfiskim është zgjidhja e duhur për ndërtimet pa leje?×

Lajmi i fundit

'Takimet e reja janë të rëndësishme...', ja çfarë thonë yjet për ju

'Takimet e reja janë të rëndësishme...', ja çfarë thonë yjet për ju