Braçe-Metes: Mbetesh një ‘ish’ për socialistët, po bashkëpunon me Berishën! Balla: Ai bën mirë detyrën politike, jo Kushtetuese

"Që ish-ët mbeten ish gjithë kohës, por është ish, një ish socialist", kështu u shpreh zëvendëskryeministri Erion Braçe teksa thumboi nga Elbasani presidentin Ilir Meta, i cili prej një jave bënë replika me kryeministrin Edi Rama.

"Unë nuk mendoj që socialistët që janë sot në PS kanë marrëdhënie me Berishën, sidomos marrëdhënie si ajo e 21 Janarit, më vjen keq por ndajeni nga PS sa më parë të jetë e mundur " tha Braçe.

Edhe kryetari i grupit parlamentar Taulant Balla nuk la pas ironitë për presidentin Meta duke u shprehur se ende nuk është i qartë se kush nga opozitarët është Kryetari

"LSI në Elbasan nuk ka më, ka qenë një strukturë e cila ishte e mbartur për arsye që lidhen me marrëdhënien e LSI-së me pushtetin. Kur LSI nuk ka pushtet, LSI nuk ekziston. Për fat të keq sot ne nuk kemi një president që përfaqëson unitetin e vendit. Ai do vazhdojë të qëndrojë në detyrë se bën mirë pjesën e dytë të detyrës, jo Kushtetuese por atë politike. Ne e nxisim që si pari të qartësojë se kush është kryetar i LSI dhe më pas me Bashën nëse është ai apo Meta kryetar i opozitës.  Pasi të jenë sqaruar ne të kemi mundësi të dimë kush nga këta të do të udhëheq opozitën në humbjen e radhës. Ne nuk kemi kundërshtar as Saliun, as Ilirin as Monikën e jo më Lulin. Ne kemi kundërshtar detyrën ndaj qytetarëve për të përmirësuar shërbimet publike ndaj tyre", tha Balla.

Zëvendëskryeministri Braçe dhe Taulant Balla ishin në Elbasan për t’u takuar me drejtuesit e institucioneve vendore në kuadër të porosisë së Ramës për t’i tërhequr vëmendjen administratës për shërbimin korrekt ndaj popullit ku dhe paralajmëroi se kush nuk realizon detyrat e shtetit largohet nga detyra.

I.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • O tej: 10/10/2020 19:31

    Meta ka mbet fundi Zorres se Trashe

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?