Bruksel, “Kam makinën plot me
eksplozivë”, arrestohet shoferi

Bruksel, “Kam makinën plot me<br />eksplozivë”, arrestohet shoferi
Policia në Bruksel ka hapur zjarr mbi një makinë që dyshohet e mbushur me eksplozivë.
 
Të shtëna erdhën pas një ndjekjeje me shpejtësi nëpër periferi të Molenbeek.
 
Një zëdhënës i policisë tha se pasi e kishin nxjerrë shoferin ai i kishte thënë se brenda kishte eksplozivë.

Në vendngjarje u vendos perimetri i sigurisë, ndërsa personi u arrestua
 
Brukseli ka qenë në alarm të lartë, pasi 32 vetë u vranë në sulme terroriste në aeroportin e qytetit dhe një stacion metro.
 
Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

E pabesueshme! Futbollisti i Argjentinës bën tatuazh Messin duke prekur Kupën e Botës

E pabesueshme! Futbollisti i Argjentinës bën tatuazh Messin duke prekur Kupën e Botës