Bukëvale e ëmbël nga zonja Albana

Bukëvale e ëmbël

Përbërësit:

  • 600 gr miell
  • 100 gr gjalpë
  • 100 gr sheqer
  • Vaj luledielli

Përgatitja:

Zëmë brumin me ujë të vluar, pak kripë dhe miell. E ndajmë në toptha (rreth 8 toptha) dhe i hapim 1 nga 1 ose nga 4 e 4. E lyejmë çdo petë kur e shtrojmë në tavë dhe me majën e lugës bëjmë shkelje mbi petë. E vendosim në furrë të piqet për 45 minuta në 180 gradë. Pasi të piqet e thërrmojmë dhe e spërkasim me gjalpë të tretur dhe sheqer.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Basha takim me reporterët e Këshillit të Europës: I njoha me paketën e hartuar nga ekspertët e PD për Reformën Zgjedhore

Basha takim me reporterët e Këshillit të Europës: I njoha me paketën e hartuar nga ekspertët e PD për Reformën Zgjedhore