Aksident në Bulqizë, makina përplas 2 këmbësore, humb jetën 10-vjeçarja, 50 vjeçarja përfundon në spital! Shoferi shoqërohet në polici

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Bulqizë ku një automjet ka përplasur një grua dhe një vajzë. Fatkeqësisht e mitura ka ndërruar jetë në spital.

Të aksidentuarat Shqipe Shyti rreth 50 vjeç dhe 10 vjeçarja Brunilda Cami e cila ndërroi jetë Makina që drejtohej nga Nel Shyti ka qenë me shpejtësi të lartë. Ky i fundit është shoqëruar në polici, ndërsa gruaja e aksidentuar është transportuar me helikopter drejt spitalit të Tiranës.

"Rreth orës 18.20, në lagjen e Re, në qytetin e Bulqizës, shtetasi Z. Sh., duke drejtuar automjetin e tij, dyshohet se ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka aksidentuar dy këmbësore. Pas ndihmës së parë në spitalin e Bulqizës, si pasojë e dëmtimeve të marra nga aksidenti ka humbur jetën e mitura rreth 10 vjeçe,  ndërsa shtetasja Sh.Sh.,  ndodhet  për ndihmë mjekësore në spital. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor vijon hetimet në vendin e ngjarjes për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit", thotë policia.

1618813532_Sequence03.00005916.Still001.jpg

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vrasja e Everest Çakës, gazetari në 'Pa Protokoll': Një person u shoqërua pas ngjarjes! U arratis nga komisariati i Elbasanit duke shfrytëzuar momentin që shkoi në tualet