Burri leu bashkëshorten me benzinë dhe e dogji, reagon Basha: Krim i tmerrshëm! PD do të ndërmarrë hapa ligjorë për të forcuar mbrojtjen e nënave e vajzave

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, e ka cilësuar ngjarjen e rëndë që u shënua ditën e sotme në Gjirokastër si të tmerrshme.

Sipas kryedemokratit, dhuna ndaj grave është një plagë e madhe sociale që kërkon një kurë të shpejtë, të thellë dhe gjithëpërfshirëse.

Përmes rrjetit të tij social Tëitter, Basha tha se është e papranueshme që dhuna të jetë pjesë e përditshmërisë… sidomos për gratë dhe vajzat që jetojnë në kushtet e varfërisë dhe varësisë ekonomike.

Basha në fund premtoi se PD do të ndërmarrë hapa ligjorë konkretë për të forcuar mbrojtjen e nënave e vajzave dhe për të frenuar këtë fenomen që shkatërron familjet.


Lajmi kryesor:

72-vjeçari lyen me benzinë bashkëshorten dhe i vë flakën në Gjirokastër, zbardhet dëshmia e të moshuarit: Isha nën efektin e alkoolit


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Ndodh e paparshikueshmja, Joshua humb titujt kampion në peshat e rënda! E grushton boksieri që merrej me futboll