Bylykbashi kërkesë Ramës: Sqaro, gënjeve mediat italiane apo me formularin e dekriminalizimit

Deklaratës së kryeministrit Edi Rama për një media italiane se "Një herë më kanë arrestuar në Bolonja, pasi u revoltova ndaj një polici, i cili pyeste një grua shtatzënë se çfarë kishte në bark" prej dy ditësh ka sjellë akuzat e Partisë Demokratike se pse ai ka gënjyer me formularin e  dekriminalizimit dhe për këtë nuk duhet të mbajë postin që ka.

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka kërkuar që Rama të sqarojë, nëse është arrestuar nga policia italiane apo ka gënjyer me plotësimin e formularit të dekriminalizimit. Ky sqarim tha Bylykbashi është detyrim ligjor.

"Edi Rama ende nuk është përgjigjur: ka gënjyer median italiane apo ne formularin e dekriminalizimit. Kryeministri ose gënjen për propagandë ose thjesht ka të njëjtin problem me ligjin e Dekriminalizimit si ai grupi i deputeteve të partisë se tij që u larguan nga ligji. Edi Rama duhet të sqaroje shume thjesht nëse vërtet është arrestuar nga policia italiane apo ka gënjyer. Ky sqarim është detyrim ligjor pavarësisht pandemisë. Pjesën tjetër për të nxjerrë të vërtetën dhe vendimmarrjen e kanë detyrë dhe përgjegjësi ligjore institucionet e Dekriminalizimit, duke filluar nga Prokuroria që duhet të jetë e paanshme në zbatimin e ligjit.", shprehet Bylykbashi.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?

Komento

Komente

 • DYLBER BYLYKBASHI: 04/04/2020 11:46

  O DYLBER BYLYKBASHI O BIMBASH O JENIÇERI I PARTIS MUT PD PO KE TI NDONJË PIK DINJITETI. PO ÇFAR FLET MOR TI DORDOLEC A KUPTON TI SI FUNKSJONON BOTA APO E MAT ME KUTIN E KRYEKRIMINELIT MALOKUT QENIT TË ZI SALHEUT KOMANDATIT TAT O JENIÇER SE DHE EMRIN TURKOSHAT E KE BYLYK BYLYK BYLYKBASH KOMPLET I TRRASH.

  Përgjigju
 • Iris: 04/04/2020 03:44

  Kjo eshte njelloj sikur tu kerkosh shpjegime DHJETORISTEVE qe mund te jene arrestuar nga SIGURIMI nese ose pse u arrestuan,po keshtu dhe ish te burgosurit politike.Disa jane aktive ne politike,dhe mos haroni qe nje arrestim vlen ne leter si akt ligjor pavarsisht kur,ku,e nga kush ka ndodhur.Pra kujdes ,se nese vlen te shpjegoje Rama duhen te shpjegohen dhe te tjere.

  Përgjigju
 • edi: 04/04/2020 01:46

  Po shko mor Dylber merru me ato qe vollen Shqipetaret Berishen Meten ,Lulushin ty si njeri i q... qe rrotullon buzet sikur e ke brenda Idiot Qelbanik Te kapka Polici ne Itali per zenka pse e tha or pse e thua PO HAJDUTLLEQET QE KENI BERE MORE KOLERA DEMOKRATE KUNDER SHQIPETAREVE BULSHIT BITCH

  Përgjigju
 • miku jot: 03/04/2020 20:39

  sa poshte paske rene i zure vendin saliajnit

  Përgjigju
 • Toni: 03/04/2020 20:27

  Ik o kellir

  Përgjigju
 • ERP: 03/04/2020 20:09

  Sa te peshtire qe jeni. Mjere ky popull qe perfaqesohet nga legena si puna juaj

  Përgjigju
 • O BYLKBASH BIMBASH: 03/04/2020 19:57

  Bylukbashi Bimbashi siç ka dmrin është jeniçer. Po në kto momente kaq të vështira të gjith Ruzullit Toksor ju bëni politikën tuaj bajate tash 30 vjet. Po me një vrim i bini fyellit jeni bër tepër të pështir o krimbat e Shqipris kaq nuk harini të kuptoni.

  Përgjigju
 • Festim Hyka: 03/04/2020 18:07

  Po pse nuk bashkpunoni more djeme ktu tregohet kultura juaj ne kto kushte te veshtira nuk esht momenti per politik populli ka nevoj o sot o kurr

  Përgjigju
 • bir selman: 03/04/2020 17:50

  Ke te qash me pare nga keto.. I thote sala vetem dilni ne TV se ca thoni pak rendesi ka... Nuk e hedh dt ramen me keto o rrush

  Përgjigju
 • Rahman Gashi: 03/04/2020 17:46

  Ik ore legen. Edi Rama eshte burre shteti kurse ti nje palaco. Ju jeni esat toptanet e ketij kombi qe skeni lene me pislleqe e krime pa bere ne kurriz te popullit. Po u vin fundi po mbyteni dhe po mundoheni me dallaveret me te pista alla Babale. Edi Rama eshte ne krye te detyres ne 2 fatkeqesi natyrore dhe po ja del mbane kurse ju Kazanin mbani akoma. Plera

  Përgjigju
 • BYLYKBAJGA: 03/04/2020 17:38

  O BYLYKBAJGA PO HIK MOR ZHGARAVIN MOS U MER ME MULLINJT E ERËS O DON KISHOT. HIK MOR IDJOT SE JENI BËR SHUM TË PËSHZIR MOR KËLLIR.

  Përgjigju
  • Lodhe: 03/04/2020 19:00

   Ik more idjot mor fallco te sali berishes ik o pordhac je i ndyre si tt gjithe shoket e tu plerat e pd×

Lajmi i fundit

John

Gruaja e shoferit të kamionit me 400 kg kokainë: Burri im është i pastër, s’e dinte çfarë kishte në mjet! Ai vetëm drejton, nuk ngarkon e shkarkon mallin