Byreçka krokante pa okllai me mish të grirë dhe vezë nga zonja Albana

Byreçka krokante pa okllai

Përbërësit:

 • 400 gr miell
 • 1 lç kripë
 • 1 majë luge çaji sheqer
 • 5 pika uthull
 • 1 lç vaj
 • Ujë të vakët sa të marrë

Për mbushjen:

 • 250 gr mish i grirë / vezë
 • 1 qepë
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Zëmë brumin me ujë, kripë, pak sheqer, uthull dhe vaj. E lëmë të pushojë pak dhe e ndajmë në toptha duke i zhytur në vaj. Ndërkohë mishin e grirë e bashkojmë me qepën e grirë imët, kripën dhe piperin.

Topthat e brumit i hapim me dorë duke ushtruar një prekje të lehtë në skajet e brumit. E kapim më pas në skaje dhe e mbledhim kular. Në mes vendosim  mbushjen si qofte dhe i vendosim byreçkat të piqen në furrë në temperaturën 180 gradë Celsius për 40 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Kukës, voton kandidati i Bashkë Fitojmë

Zgjedhjet në Kukës, voton kandidati i Bashkë Fitojmë