Byreçka me jeshillëqe nga zonja Albana

Byreçka me jeshillëqe

Përbërësit:

  • 300 gr miell
  • 1 gotë ujë
  • 1 lç kripë
  • 100 gr gjalpë
  • 6 bishta qepësh të njoma
  • 1 tufë majdanoz

Përgatitja:

Zemë brumin e byreçkave me miell, kripë dhe ujë. E lemë brumin të pushojë për rreth 10 minuta. Ndërkohë grijmë imët qepët e njoma si dhe majdanozin.

Masën e brumit e ndajmë në 4 pjesë dhe e punojmë. Hapim 2 petë dhe në mes të dy petëve vendosim qepët e grira, majdanozin dhe copëza gjalpi. Më pas e presim në shirita të hollë dhe çdo shirit e mbledhim role. Me okllai roletë e krijuara i shtypim paksa dhe më pas i vendosim të skuqen në një tigan me pak gjalpë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg