Byrek me petë sfoliat me spinaq nga zonja Albana

Byrek me petë sfoliat me spinaq

Përbërësit:

  • 1 petë sfoliat
  • 1 kg spinaq
  • 150 gr djathë
  • Fara susami
  • Vaj ulliri
  • Koper
  • Kripë

Përgatitja:

Zbusim spinaqin në ujë të nxehtë pasi e kemi pastruar. I përziejmë të gjithë përbërësit dhe e hapim masën në petë. E bëjmë rulo, i bëjmë prerje diagonale dhe bashkojmë anësoret. E lyejmë me vezë, e spërkasim me fara susami dhe e vendosim në furrë të parangrohur në temperaturën 200 gradë Celsius për 30 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mori 25 mijë euro për të ndikuar tek gjyqtarët për lehtësimin e një dënimi, GJKKO lë në fuqi arrestin shtëpiak për avokatin Petraq Semani

Mori 25 mijë euro për të ndikuar tek gjyqtarët për lehtësimin e një dënimi, GJKKO lë në fuqi arrestin shtëpiak për avokatin Petraq Semani