Vetëm 4 vjet pas ndërtimit, tërmeti çan kolonat e mbikalimit të Shkozet

TIRANE -  Edhe pse kanë kaluar vetëm 4 vite nga ndërtimi i mbikalimit të Shkozet, prej ditës së djeshme nuk do të jetë i aksesueshëm për automjetet.

Vendimi vjen pas çarjeve të kolonave të saj anësore, për shkak të tërmetit që ra mëngjesin e së martës. 

Ishte ministri i Transporteve në atë kohë, Edmond Haxhinasto, që ne 2015 përuroi punimet, e duke theksuar se ishte bërë përpjekje serioze për të sjellë një standard të ri.

8 milion euro u dhanë për ndërtimin e mbikalimit të Shkozetit nga Fondi Saudit për Zhvillim, ndërsa kontraktor ishte Green Line Trading and Contracting Co (Ë.L.L), Kuvajt.

Gabimisht kemi shkruar se punimet e mbikëqyrjes u kryen nga firma CEC Group e Tiranës, e cila në të vërtetë nuk ka absolutisht asnjë lidhje me këto punime. Firma që ka kryer mbikëqyrjen në fakt është kompania kuvajtiane CEC Zaydi Partners dhe THC. 

Bllokimi i saj u njoftua dje nga ARRSH, e cila përmes një njoftimi zyrtar nuk dha arsye pse mbikalimi përbën rrezik për përdoruesit e saj.

/B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento

Komente

 • ola: 27/11/2019 22:58

  Hiqi perjet te drejten e te berit biznes me leket e popullit dhe konfiskoi pasurine.....shikoni pastaj si behet urat e mira....kur nuk ka shtet nuk ka as ura.Nuk ka si te behet miliardier nese nuk vjell me shum se gjysmen e lekve.Rroft rilindja

  Përgjigju
 • ^^^^^^^: 27/11/2019 21:23

  Le ti shikoje Monika me Ilirin te cilet flasin dite nate per ndershmeri. O zot ku jemi, ata me luge floriri te tjeret ne dhe. Hapu dhe.

  Përgjigju
 • LSI HAJDUTËRI dhe BABËZI: 27/11/2019 19:13

  Janë URAT dhe RRUGËT që bëri Ridvan HAJDUT Bode , Edmond HAJDUT Haxhinasto dhe gjithê PLEHRAT dhe FUNDËRRINAT e LSIHAJDUTËRISË , PD KRRIMIT , EDVIN HAJDUT RAMËS , e shumë e shumë PLEHRAVE të POLITIKËS HAJDUTO-KRRIMINALE 29 VJEÇARE , që edhe HEKURIN , ÇIMENTON dhe GËLQEREN e kanë KURSYER tek këto RRUGË dhe URA , vetëm dhe vetëm me NJË QËLLIM !!!! DHE KY QËLLIM është VJEDHJA dhe HAJDUTËRIA e NEVERITUR !!! Si ka mundësi që Një URË aq e TRASHÊ me BETON të ÇAHET vetëm nga Një TËRMET prej 6.4 BALLË???!! VDEKJE e HAXHINASTOVE , GENCË RULËVE , RIDVAN BODEVE , DAMIANË GJIKNURËVE , ARBEN AHMETËVE etj etj etj , dhe SHUMË HORRAVE të tjerë HAJDUTË që kanë VJEDHUR dhe GRABITUR SHTETIN pafund dhe pa mëshirë , duke ja u dhënë TENDERAT dhe KONÇENSIONET BANDAVE KRRIMINALE të NDËRTIMIT , dhe pastaj kanê marrë 30 % përqindëshin nga këto BANDA MAFIOZE , që i kanë bërë RRUGÊT dhe URAT si SYTË e tyre , që ISHALLA JU PLAÇIN !!! VDEKJE HAJDUTËVE dhe KRRIMINELËVE !!! RROFTË SHQIPËRIA dhe POPULLI SHQIPTAR

  Përgjigju
 • Çentrale: 27/11/2019 17:24

  Me atë tërmet mua më duket dëmtim shumë i vogël. Janë prishur suvaja e dy cepa, që me lëvizjen që është bërë nga tërmeti, do ndodhte

  Përgjigju
 • Kafsha: 27/11/2019 15:24

  Eshte rasti, momenti qe me ”DORË TE HEKURT, ZJARR E SQUFUR E KAMZHIK” te derrmohet njeher e pergjithmone muteria 30 vjecare e bajgave qe shkaterruan Shqiperine, atdheun tone te shtrenjte, qe nga mutat fshatarë pa pushtet qe zaptuan e ndertuan si t ju doje qejfi e deri tek mutat fshatarë me pushtet qe abuzuan në dëm te atdheut. Dhe pas ketij ”pastrimi” te vihen ligje të hekurt për te ardhmen. Vetem keshtu do te pastrohet muteria. Ka ardhur koha qe shqiptarët te jenë perfundimisht te pergjegjshem e te kujdesshem për cdo gje. Koha për te derrmuar shkeleshkollekun qe na ka derrmuar si shoqeri prej bajgerise se vetvetes! ARSIM DHE VETEM ARSIM!

  Përgjigju
 • Timi: 27/11/2019 15:14

  Jane keto offshoret e rames me shoke

  Përgjigju
  • Justice: 27/11/2019 17:33

   Fajin e ka Saliu.×

Lajmi i fundit

John

Skoci/ 16- vjeçari akuzohet për goditje me thikë në stacionin hekurudhor ndaj një të mituri 14- vjeçar