Çahet tubacioni kryesor i ujësjellësit të Bovillës, uji ngrihet disa metra në ajër! UKT: S’ka për të pasur ndikim në furnizim

Çahet tubacioni kryesor i ujësjellësit të Bovillës, uji ngrihet disa metra në ajër! UKT: S’ka për të pasur ndikim në furnizim

Tubacioni i ujësjellësit të Bovillës

Tubacioni kryesor i ujësjellësit të Bovillës është çarë dhe dëmtuar në disa segmente të tij, duke bërë që uji të ngrihet në ajër deri në disa metra.

Sipas raportimeve nga mediat tubacioni është çarë që mbrëmjen e djeshme për shkak të punimeve të Ujësjellës Kanalizime Tiranë  në zonën e njohur ‘Kafja e Rremës’.

Sipas njoftimeve të deritanishme grupet e UKT-së  janë nisur për të riparuar tubacionin, shpërthimi i të cilit s’ka për të pasur ndikim në furnizim.

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 07/07/2023 01:48

  Absurdi ne kete histori eshte fakti qe vete UKT eshte shkaktari i demtimit,vete e prishen,po vete do t'a ndreqin.//Profesionalizem//,nuk ke se c'te thuash!!!

  Përgjigju
 • Turi: 06/07/2023 11:33

  Normal qe do cahen , keta qe marin tenderat vendosin mbeturina se kontrolli shtetit nuk egziston sepse jane njerezit e tyre qe i marin tenderat Albanistan

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Meloni për atentatin ndaj Trump: Duhen fjalë të qarta! Justifikimet nuk vlejnë

Meloni për atentatin ndaj Trump: Duhen fjalë të qarta! Justifikimet nuk vlejnë