Caktohet data dhe ora e Superkupës së Italisë, këtë vit në stadium edhe femrat

Është caktuar më në fund edhe zyrtarisht data e Superkupës së Italisë mes Juventusit dhe Lazio-s. Ajo do të luhet në Riad të Arabisë Saudite më 22 dhjetor në orën 17:45. Stadiumi pritës I ndeshjes ka një kapacitet prej 25 mijë vendesh dhe ndeshja do të transmetohet nga Rai. Ndryshe nga herët e tjera këtë vit sfidën në stadium do të ketë mundësinë ta ndjekin edhe femrat.

Deri vitin e kaluar ishte e ndaluar që gratë në Arabinë Saudite të ndiqnin ndeshjet në stadium. Gjithsesi ky nuk është përparimi i vetëm pasi tani gratë që hyjnë në këtë vend nuk do të jenë të detyruar të mbajnë shami.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rruga Milot-Fier/ Balluku: 1.2 mld euro nga koncesionari! Shteti shqiptar 10% garanci në 16 vite