Cana zgjedh goglat dhe flet për finalen europiane: Tirana mezi po pret! Roma në çerekfinale me makthin e grupit

Cana zgjedh goglat dhe flet për finalen europiane: Tirana mezi po pret! Roma në çerekfinale me makthin e grupit

Pas Champions League dhe Europa League sot është hedhur edhe shorti për fazën çerekfinale të Conference League, finalja e të cilit do zhvillohet në Tiranë në stadiumin ‘Air Albania’ më 25 maj. Ky është sezoni i parë i këtij kompeticioni dhe goglat ditën e sotme u tërhoqën nga ish-kapiteni i Kombëtares Lorik Cana i cili iu foli të pranishmëve edhe për organizimin në Tiranë.

Cana u shpreh se kjo ‘është hera e parë që Tirana organizon një finale të tillë’ dhe shtoi se ‘vendi ynë do të bëjë gjithçka për ta mirëpritur me sukses’.

Sa i përket shortit ai ishte mjaft interesant pasi Romës së Jose Mourinho-s i ra që të ndeshej me norvegjezët e Bodo Glint, që në fazën e grupeve i mposhtën italianët me shifrat e turpshme 6-1. Për Romën kjo është një mundësi hakmarrje dhe një hap tjetër që duhet hedhur për të mbërritur në finalen e Tiranës.

Sfidat tjera sipas shortit ishin: Feynord-Slavia Praga, Marseille-PAOK dhe Leicester-PSV.

Ndërkohë më herët shorti i Europa League për fazën çerekfinale vendosi përballë: Leipzig-Atalanta, Frankfurt-Barcelona, Ëest Ham-Lyon dhe Braga-Rangers.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Si ka mundësi që Nuredin Dumani kryen aktivitet nga burgu?’ Salianji: Ligji i ri për 'Policinë' presion për t’i përdorur për zgjedhjet

‘Si ka mundësi që Nuredin Dumani kryen aktivitet nga burgu?’ Salianji: Ligji i ri për 'Policinë' presion për t’i përdorur për zgjedhjet