Çiftet që kanë zgjedhur “Italinë e dashurisë”
për dasmën e tyre 

Çiftet që kanë zgjedhur “Italinë e dashurisë”<br />për dasmën e tyre 
 Showbizi botëror ka qenë i mbushur me dasma këtë vit dhe vendi i dashurisë ka rezultuar Italia, pasi aty kanë thënë “Po” shumica prej tyre.

Dasma Vip që është deklaruar në Venecia të Italisë gjatë këtij muaji  është e çiftit Amal Alamauddin dhe George Clooney.

Futbollisti Hollandez Wesley Snejder dhe aktorja-modelja Yolanthe Cabau janë martuar në Siena në vitin 2010.

justin timberlike

Aktorja Meksikane Salma Hayek dhe Francois Henri Pinault kanë zgjedhur Vencian në vitin 2010.

Tom Cruise dhe Katie Holmes janë martuar në liqenin Bracciano në vitin 2006.

Justin Timberlike dhe Jessica Biel janë martuar në vitin 2012 në Brindisi.

Futbollisti britanik Wayne Rooney dhe bashkëshortja Coolen McLoughlin janë martuar në Portofino në vitin 2008.

Johny Legend dhe modelja Chrissy Teigen janë martuar në liqenin Como në vitin 2013.

çifti i vitit Kim Kardashian dhe Kanye West u martuan në Firenze këtë vit.
Redaksia Online
(g.m/shqiptarja.com)
 

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Kërkohej nga drejtësia italiane për trafik droge dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale, arrestohet 48 vjeçari në Tiranë! Pritet ekstradimi i tij

Kërkohej nga drejtësia italiane për trafik droge dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale, arrestohet 48 vjeçari në Tiranë! Pritet ekstradimi i tij