Çelet në Lushnjë panairi ‘Ditët e Bujqësisë’, pjesëmarrëse 94 kompani nga vendi, rajoni e bota

Është hapur në Lushnje panairi "Ditët e Bujqësisë". Panairi do të zgjasë tre ditë dhe në stendat e tij kanë ekspozuar prodhimet e tyre 94 kompani nga më prestigjiozet në Shqipëri, Kosovë, Maqedoninë e Veriut, Itali, Zvicër etj.

Kryetarja e bashkisë, Eriselda Sefa u ndal në peshën që mban aktualisht Lushnja dhe gjithë Myzeqeja në prodhimin bujqësor në vend.

Ministrja Anila Denaj tha se organizimi i këtij panairi në qytetin e Lushnjës për të tretin vit radhazi  lidhet me faktin se kjo zonë është kryeqendra e prodhimeve bujqësore.Sinkron

Panairi ‘ditet e bujqësisë’ do të zgjasë deri në datën 26 prill.

K.M//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria