'McGonigal', Dumani: SPAK nuk ka hetim për këtë çështje

'McGonigal', Dumani: SPAK nuk ka hetim për këtë çështje

1674569913_Screenshot1.jpg

Kreu i SPAK Altin Dumani thotë se prokuroria nuk njofton se kur kryen hetime. Ky është komenti i Dumanit në lidhje me pyetjen nëse po heton për çështje McGonigal, ish-zyrtarin e lartë të FBI-së tashmë në akuzë, në dosjen e të cilit përmendet edhe emri i kryeministrit Edi Rama.

‘Nuk do merrni ju dhe askush përgjigje, prokuroria nuk jep njoftimi kur heton njerëz. Nuk ka procedim zyrtar asnjëherë. E quajmë të tejkaluar këtë temë. Është çështje e prokurorit dhe mund të vendos të mos e ndajë me askënd.’- tha Dumani.


Lajmi kryesor:

Hetimi për Ahmetajn, kreu i SPAK: Janë gjetur prova në vilat e kontrolluara! Nisëm disa letërporosi në disa shtete, mund të ketë fshehur pasurinë jashtë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Rashiç për sulmin në Banjskë: Ka vepruar një formacion paraushtarak, Vuçiç po manipulon

Rashiç për sulmin në Banjskë: Ka vepruar një formacion paraushtarak, Vuçiç po manipulon