Çfarë konsumon Mbretëresha
e Anglisë gjatë ditës

Çfarë konsumon Mbretëresha<br />e Anglisë gjatë ditës<br>
Megjithëse mund të mendoni se Mbretëresha e Britanisë shijon ushqime luksoze çdo ditë, kjo nuk është e shumë vërtetë.

Dy herë në javë kuzhinieri i shtëpisë mbretërorem, Mark Flanagan, e furnizon mbretëreshën me një meny shumë të pasur ushqimore e cila përmban shumë sugjerime, nga të cilat mbretëresha mund të zgjedhe se cilën dëshiron të hajë.

Një ish- kuzhinier në kuzhinat mbretërore, thotë se Mbretëresha nuk është person që ka qejf ta shijojë ushqimin, ajo ushqehet për të jetuar thot ai.

Kur jeni anëtar/e i familjes mbretërore, është vështirë të zgjedhni çfarë të hani. Fatmirësisht, Mbretëresha e ka një ekip të mrekullueshëm i cili e ndihmon atë t’i zgjedhë ushqimet më të mira.

Mbretëresha e fillon ditën me çaj dhe biskota

Sipas‘The Indenpendent’, ajo e fillon ditën me çaj ‘Earl Grey’ (pa qumësht apo sheqer) dhe me disa biskota.

Mëngjesi i saj përfshin drithëra dhe pemë, të cilat gjithmonë janë të freskëta.

Para drekës, ajo e shijon një xhin dhe Dubonnett (verë e ëmbël) me një rriskë limon dhe shumë akull.

Çdo ditë e konsumon çajin e pasdites, ndërsa në darkë ha mish, fazan, ose salmon që vjen nga fermat e Sandringhamit dhe Balmoralit.

Mbretëresha e adhuron edhe çokollatën – qoftë nëse është çokollatë luksoze apo brend i thjeshtë.

Dhe në fund, ajo e përfundon ditën me një gotë shampanjë.

Redaksia Online
A.D/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kina: Armë të pa furnizuar kurrë, SHBA-ja nuk tregon me gisht

Kina: Armë të pa furnizuar kurrë, SHBA-ja nuk tregon me gisht