Champions, Bayern Munchen
fiton edhe në kthim ndaj Besiktas

Champions, Bayern Munchen<br />fiton edhe në kthim ndaj Besiktas<br>
Nuk ka shënuar 5 gola si në ndeshjen e parë në “Allianz Arena”, megjithatë, Bayern Munchen fiton edhe në Stamboll ndaj Besiktas, kësaj radhe në shifrat 3-1 dhe duke kaluar në fazën e 1/8 finale të Champions League.

Pjesa e parë është mbyllur 0-1, me gol të Alcantara-s në minutën e 18-të. Sa nis pjesa e dytë, turqit shënojnë në portën e tyre dhe shifrat shkojnë në 0-2. Më pas, Besiktas ngushton me Love në 59’. Goditjen përfundimtare e jep Wagner në 84’, që mbyll ndeshjen 1-3.