Champions League, paqe në Paris
Bayerni fiton me lojë, por jo me gola

Champions League, paqe në Paris<br />Bayerni fiton me lojë, por jo me gola
Rikthehet Champions League me gola dhe spaktakël, por nuk ka fitues në natën e parë pas rikthimit nga pushimet. Kështu në Paris ndeshja Paris Saint Germain – Chelsea përfundon me rezultatin e barabartë 1-1 duke e shtyrë kualifikimin për në ndeshjen tjetër që do të zhvillohet pas dy javësh.

Ndeshja ishte e mbushur me shumë raste, teska golin e parë e shënuan miqtë nga Anglia me Ivanovic në minutën e 36 më kokë pas një krosimi nga krahu i majtë. Në pjesën e dytë vendasit vendosin barazimin me Cavanin, në të njëjtën mënyrë që shënoi Chelsea. Në fund Ibrahimovic kishte një mundësi të artë për t’i dhuruar fitoren PSG, por goditja me kokë u ndal nga portieri. Në ndeshjen tjetër Shakhtar Donetsk - Bayern Munich, ndryshe nga parashikimet gjithçka përfundoi me rrjeta të paprekura.
cavani
paris
bayern

d.b/shqiptarja.com

Krijohet dhe 'Djathtas', a do i mbështesni partitë e reja në 2025?

×

SHBA/ Tjetër atentat i dështuar ndaj Donald Trump? Policia kap një person të armatosur 1 km larg vendit të mitingut të ish-presidentit, në Kaliforni