Champions, Reali eliminoi Volfsburg
me 'truk', ja çfarë i bëri fushës/ Video

Champions, Reali eliminoi Volfsburg<br />me 'truk', ja çfarë i bëri fushës/ Video
Fitorja e Realit të Madridit në gjysmëfinalet e Champions League kaloi përmes 'trukeve' në fushë. Madrilenët i trembeshin faktit që gjermanët e Volfsburgt, do të mbroheshin duke lënë shumë pak hapësira dhe për këtë shkak vendosën të bënin një lëvizje duke zgjeruar fushën me disa metra për të krijuar më shumë hapësira për të sulmuar në zonën kundërshtare.
 
Sikur duket edhe në videon e mëposhtme, janë fshirë vijat e bëra nga ndeshja e fundit në kampionat për t’i zgjeruar me disa metra.
 
Një lëvizje e tillë nuk është aspak në shkelje të rregullave, pasi kuadrati i gjelbërt nuk është fiks, por mes 64 dhe 75 metrave.
 
Megjithatë rëndësi ka kualifikimi dhe rezultatin e pranoi edhe Volfsburgu, pavarësisht disa metrave më shumë.

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Rama në Britani të Madhe, pasdite pritet takimi me Rishi Sunak! Në fokus çështja e emigrantëve të paligjshëm

Rama në Britani të Madhe, pasdite pritet takimi me Rishi Sunak! Në fokus çështja e emigrantëve të paligjshëm