Charles Michel mesazh Kremlinit: Ne duhet të ndalojmë luftën dhe të rivendosim zinxhirët globalë të furnizimit me ushqim

Charles Michel mesazh Kremlinit: Ne duhet të ndalojmë luftën dhe të rivendosim zinxhirët globalë të furnizimit me ushqim

"Mjaft me dezinformatat, nuk janë sanksionet, por lufta juaj në Ukrainë që parandalon dërgesat dhe rrezikon sigurinë ushqimore", shkruan Charles Michel në një postim në tëiter.

"Më shumë se 20 milion ton grurë janë bllokuar nga minierat tuaja dhe lufta juaj. Ne duhet të ndalojmë luftën dhe të rivendosim zinxhirët globalë të furnizimit me ushqim”, shton ai.


Lajmi kryesor:

Kievi ‘sulmon’ NATO-n: E përçarë, nuk bën asgjë për të na mbështetur! Separatistët pro-rusë: Severodonetsk i rrethuar


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik