Chelsea-West Bromwich. Ja notat
e lojtarëve, 7.9 për Azplicuetan

Chelsea-West Bromwich. Ja notat<br />e lojtarëve, 7.9 për Azplicuetan
Chelsea është shpallur kampion i Anglisë për herë të gjashtë në historinë e Ligës Premier, pas fitores kundër West Bromwich Albion me rezultatin e ngushtë 1-0.

Tekniku Antonio Conte, arriti të rendisë skuadrën e tij në vendin e parë, që në vitin e tij të parë në Britani dhe nga shumë specialistë konsiderohet si protagonisti kryesor i suksesit të “bluve” të Londrës.

Megjithatë, në fitoren e londinezëve ka ndikuar edhe forma e shkëlqyer e futbollistëve si Eden Hazard, Diego Costa dhe N’Golo Kante, por ka edhe nga ata që kanë zhgënjyer.

Sipas WhoScored.com, notën më të mirë e ka marrë lojtari i Chelsea, Azplicueta, i cili u vlerësua 7.9 ndërsa më i dobëti ishte lojtari i West Bromwich, Fletcher i cili u vlerësua 6.0.

nota

nota

Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi