Chiara Ferragni si ‘Rozafa e Shkodrës’, mesazhi i fortë që sjell me fustanin natën finale të Sanremos

Chiara Ferragni si ‘Rozafa e Shkodrës’, mesazhi i fortë që sjell me fustanin natën finale të Sanremos

Chiara Ferragni ka vijuar dhe ka sjellë sërish një mesazh të rëndësishëm me veshjen e saj në qendëqr të së cilës është të qenit grua. 

Ajo ka zgjedhur të jetë si “Rozafa e Shkodrës”, me një fustan ngjyrë floriri që ka lënë njërin gjoks jashtë, për të treguar se një grua nuk duhet të shihet thjesht si një nënë, por është shumë më kaq.

Edhe ngjyrë, verdhë dhe blu nuk kanë qenë rastësore, por janë si flamuri ukrainas, që sot është në luftë.

Edhe në natën e parë, me 4 fustanet e saj solli mesazhe të forta për një grua që të mendojë e lirë, pa i marrë parasysh paragjykimet që vijnë nga një botë maskiliste.

Chiara Ferragni

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg