Çifti holandez dhuron 'show'...askush s'e kishte parë një gjë të tillë në plazhin e Durrësit (FOTO)

Çifti holandez dhuron 'show'...askush s'e kishte parë një gjë të tillë në plazhin e Durrësit (FOTO)

DURRËS-Ato që mbajnë gjallë të shkuarën janë pikërisht kujtimet dhe çdo kush synon që të jetë të ruajë sa më shumë kujtime të bukura, që kur të kthehet pas në kohë në fytyrë të "vishet" një buzëqeshje.

Kështu ka bërë një çift holandez rreth të 60-tave, që kishte ardhur me pushime në Shqipëri. Ato kanë zgjedhur që të ruajnë një kujtim shumë të bukur nga pushimet në Shqipëri...një skulpturë prej rëre, të përqafuar, teksa përcjellë shumë dashuri në sfond.

Skulptura prej rëre e çiftit holandez

Kjo skulpturë ka tërhequr vëmendjen e shumë pushuesve që po pushonin në Durrës, pasi një panoramë e tillë nuk ndodhin shpesh në bregdetin shqiptar. Në vendet e tjera në botë në plazhe me rërë shpesh organizohet konkurse për skulpturën më të bukur me rërë, e ndërsa në Shqipëri një gjë e tillë nuk ishte parë më parë.

Skulptura prej rëre tërheq vëmendjen e pushuesve

*Fotot e marra në profilin në Facebook i Endri Tafanit

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve