'Çmendet' moti në Korçë! Reshje të dendura breshëri në të gjitha zonat, dëmtohen të mbjellat (VIDEO)

KORÇË- Zona e qarkut të Korçës është prekur sërish nga paqëndrueshmëria e motit. Mesditën e sotme, reshjet e dendura kanë 'pushtuar' zona si Maliqi e Devolli ndërsa mësohet se në fshatrat Ormam, Pojan dhe Rrëmbec ende vazhdon të ketë reshje.

Siç duket edhe nga pamjet e siguruara nga 'Report Tv', breshëri intensiv ka dëmtuar të mbjellat.

Kujtojmë se kjo është hera e dytë që zona të Korçës preket nga moti i keq me breshër brenda një harku të shkurtër kohor në të cilën janë regjistruar dëme të mëdha.

G.MO/Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Rritje graduale temperaturash dhe diell, parashikimi i motit për sot

Rritje graduale temperaturash dhe diell, parashikimi i motit për sot