VIDEO/ Çmenduri në Itali! Babai i sulmuesit të kombëtares shqiptare pushton fushën dhe godet portierin kundërshtar

VIDEO/ Çmenduri në Itali! Babai i sulmuesit të kombëtares shqiptare pushton fushën dhe godet portierin kundërshtar

Babai i Cristian Shpendit godet portierin dhe shoqërohet jashtë fushe

ITALI - Ajo që ndodhi pas vërshëllimës së fundit në takimin Cesena 1-0 Olbia, në ndeshjen e javës së 20-të të grupit B të Serisë C ishte absurde. Ndeshja u vendos nga goli i Corazza në minutën e 19-të, por përjetoi një fund të tensionuar, kur babai i Cristian Shpendit, sulmuesit të Cesenas dhe Kombëtares U-21 të Shqipërisë, hyri në fushë nga tribuna për të tentuar të sulmonte portierin sard Filippo Rinaldi.

Babai i sulmuesit mbërriti me vrap drejt qendrës së fushës, ku disa lojtarë dhe drejtues po bisedonin pas ndeshjes. Në atë moment ai bie në kontakt me Rinaldin dhe e godet me të djathtën në fytyrë. Agresori u ndal menjëherë nga Riccardo Chiarello, mesfushori i Juventusit dhe anëtarë të tjerë të pankinës së Cesenas.

Zemërimi i babait të Shpendit shpërtheu pasi portieri Rinaldi i kishte dhënë një goditje të rëndë djalit të tij gjatë ndeshjes, me sulmuesin e Cesenas që u detyrua të largohej (minuta 85) për shkak të një dëmtimi të rëndë në vetull.

Mediat italiane raportojnë se presin raportin e arbitrit dhe verdiktin e gjyqtarit sportiv, por Cesena mund ta humbasë ndeshjen. E pabesushme ajo që bën prindi shqiptar në Itali, me Cristianin që është vëllai binjak i Stiven Shpendit që luan në Serie A me Empolin.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Popolo: 09/01/2024 15:36

  O toc mendo per te adhmen e femijeve..

  Përgjigju
 • Doni: 08/01/2024 13:51

  Eh mor burrë. Turp per tu dhe per djalin qe te ka per babe! Le 20 e ça vite ne Itali, po ashtu I pagdhendur mbete. Turp Z. Shpendi. Mos ia prish t’ardhmen femijeve.

  Përgjigju
 • Or tej: 08/01/2024 10:55

  Gjynah qe portieri nuk arriti te reagoje or teeeejjjjj

  Përgjigju
 • D.D: 08/01/2024 01:47

  Cfare idioti, ka turperuar femijen e vet.

  Përgjigju
 • Iris: 08/01/2024 01:42

  A ka ndonje reagim nga i biri?

  Përgjigju
 • Czaff: 08/01/2024 00:13

  Ahaha po ato flok tamam malok i para heres sone akoma dhe ne 2024ren

  Përgjigju
 • Fadili: 07/01/2024 21:57

  E ka mbiemrin fiks!!

  Përgjigju
  • Turi: 07/01/2024 23:50

   Do e ndryshoje ne Shpellari

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme