Çmimet, ja 12 fituesit e Top
Music Awards, triumfon Era Istrefi

Edicioni i parë i Top Awards ka startuar për herë të parë në Shqipëri mbrëmjen e kaluar. Top Music Awards solli një spektakël në natën e madhe të ndarjes së çmimeve.

Shkëlqimi filloi që në tapetin e kuq, një parakalim i të ftuarve dhe artistëve specialë që ishte një performancë më vete. Mbrëmja ishte dinamike, me perfomanca nga artistët më në zë shqiptar. 

Gjithashtu gjatë kësaj mbrëmje u shpërndanë disa çmime të rëndësishme ku më së shumti triumfoi këngetarja nga Kosova, Era Istrefi duke rrëmbyer 3 çmime. Istrefi dukej shumë bukur me një fustan stil princes të zi të shkurtër. 

12 çmimet përkatëse shkuan për:

Kida - Artist to Watch

Alban Skënderaj - TAR Hit of the Year

Era Istrefi - Female Artist of the Year

MC Kresha - Avangard Award

NRG Band - Group of the Year

Ledri Vula & Era Istrefi - Collaboration of the Year

Ledri Vula - My Music Hit of the Year

Alban Skënderaj - Male Artist of the Year

"Bonbon" e Era Istrefit - Song of the Year

"Hitman" e Kapital T - Video of the Year

Noizy - Viewers Choice

Alban Skënderaj - Achievement Award


Redaksia Online 
(xh.k/shqiptarja.com) 

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Shqipëria do të hapë edhe zyrtarisht negociatat e anëtarësimit në BE?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Një person me thikë në dorë përhap panik në stacionin e trenit në Romë, policia e qëllon me armë për ta neutralizuar