Conference League/ Ajaxi e bën dramë, Frankfurti për turp! Olympiacos në raundin tjetër

Conference League/ Ajaxi e bën dramë, Frankfurti për turp! Olympiacos në raundin tjetër

Olympiacos feston golin e El Kaabi

Conference League ka mësuar edhe tetë skuadrat e kualifikuara pas ndeshjeve të kthimit play-off. Në Norvegji, Bodo Glimt humbi 1-2 me Ajax dhe janë gjigantët holandezë që kalojnë më tej.

Në Kroaci, Dinamo e Zagrebit barazoi 1-1 kundër Betis dhe falë fitores 1-0 në Spanjë janë ballkanasit që kalojnë më tej. Paraqitje e shkëlqyer e Arbër Hoxhës te Dinamo Zagreb.

Në Frankfurt, Eintrachti humbi 1-2 kundër Royale Union dhe eliminohet nga gara, ndërsa Olympiacos fitoi 0-1 kundër Ferencvaros dhe merr një biletë për më tej.

Tetë skuadrat që do mësojnë rivalët në shortin e sotëm në orën 13:00 të ardhur nga faza play-off janë: Ajax, Dinamo Zagreb, Servette, Royale Union, Olympiacos, Molde dhe Sturm Graz.

Rezultatet:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë