Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Festa e Fiorentinës

Conference League zhvilloi çerekfinalet e kthimit. Fiorentina, Aston Villa dhe Club Brugge kalojnë më tej, duke marrë një biletë për në gjysmëfinale. Fenerbahce fitoi 1-0 ndaj Olympiacos dhe dueli i Stambollit shkon në shtesë.

Fiorentina mundi 2-0 Viktoria Plzen në Firenze, teksa koha e rregullt u mbyll 0-0. Duhej Gonzales dhe Biraghi në shtesën prej 30 minutash që "Violat" të kalonin më tej.

Në Francë, Lille dhe Aston Villa e mbyllën 2-1 kohën e rregullt. Yazic dhe Andre shënuan për vendasit, teksa goli i Cash në të 87 për miqtë e dërgoi ndeshjen në shtesë, me Villan që në ndeshjen e parë në Angli kishte fituar po 2-1. 30 minutat e shtesës u mbyllën pa gola, ndërsa nga penalltitë Aston Villa u tregua më e saktë dhe fitoi 3-4 duke kaluar në gjysmëfinale.

Fiorentina përballet me Brugge dhe Aston Villa me fituesin e çiftit Fenerbahce - Olympiacos. Ndeshjet e para në gjysmëfinalet e Conference League luhen më 2 maj dhe të kthimit më 9 maj.

Conference League, çerekfinalet e kthimit:

Fiorentina 2-0 Plzen

Lille 2-2 Aston Villla (anglezët kalojnë më tej pas penalltive)

Fenerbahce 1-0 Olympiacos (2-3 ndeshja e parë) Dueli shkon me shtesë

PAOK 0-2 Club Brugge

Skema e Conference League

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 19/04/2024 14:28

    Konferençën e fiton Fjorentina është e sigurt. Me nderime e me respekt Profesor Doktor Rexhep Leka me 12 gjuh të huaja dhe 5 fakultete.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Dhërmi/ Pronari i hotelit  dhe 2 punonjësit bien në kontakt me energjinë elektrike, dërgohen në spital

Dhërmi/ Pronari i hotelit dhe 2 punonjësit bien në kontakt me energjinë elektrike, dërgohen në spital