Conference League/ Partizani eliminohet në turin e dytë, Bazeli e mposht 0-2 edhe në Elbasan! Laçi fiton me Craiova e kualifikohet në Conference League

Laçi bën mrekullinë duke u kualifikuar në raundin tjetër të Conference League. Kurbinasdit fituan me rezultatin 1 me 0 kundër skuadrës rumune të Craivoa. Por skuadrën e Lacit në raundin e tretë e pret një nga skuadrat më të mira europës anderlekhti.

Ndërsa partizani i ka dhënë fund aventurës në Conference League pasi Bazel e ka mposhtur me rezultatin e përgjithshëm 5-0 në turin e dytë.

Pas humbjes 3-0 në Zvicër të kuqtë janë mposhtur 0-2 në Elbasan Arena, në ndeshjen e zhvilluar sot në Elbasan Arena. Në këtë mënyrë të kuqtë i japin fund sezonit në kupat e Europës ku u ndeshën shumë shpejt me një skuadër të veshtirësisë së madhe.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:08
Conference League/ Vllaznia eliminohet në turin e dytë, Ael Limasol e mposht edhe në Shkodër

Aventura e Vllazninsë në Evropë përfundon këtu pasi është eleminuar nga Liga e Konferencës në turin e dytë. Në Loro Boriçi Vllaznia humbi 0-1, një javë më parë Ael fitoi në Qipro po me këtë rezultat. Qipriotët vërtetuan se janë një ekip eksperte në nivele të tilla, gjetën një gol të shpejtë në minutën e 20-të duke mbyllur praktikisht llogaritë me kuqeblutë.

Ora 22:53
Laçi kualifikohet në Conference League, Meta: Urime këtij ekipi fantastik

Pas kualifikimit të Laçit në Conference League ka reguar presidenti Meta. Përmes një postimi në 'Facebook', Meta uron ekipin e Laçit për kualifikim teksa e konsideron një ekip fantastik.

"Super Laçi! Urime këtij ekipi fantastik dhe me karakter", shkruan Meta.

Ora 22:35
Conference League/ Laçi kualifikohet në turin e tretë, barazon 0-0 në transfertë kundër Universitatea Craiova

 

1627592007_162759106973847c2d96ae4cda915bd526a9ba502c.jpg

Laçi bën mrekullinë duke u kualifikuar në raundin tjetër të Conference League. Kurbinasdit fituan me rezultatin 1 me 0 kundër skuadrës rumune kundër Universitatea Craiova. Në ndeshjen e parë për turin e dytë Laçi fitoi me rezultatin 1-0 në Shqipëri. Në turin e tretë Laçi do përballet me gjigandët belg të Anderlecht.

M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Në 9 muaj 25 të vdekur në vendin e punës, 111 të plagosur! Kreu i Inspektoriatit të Punës për Report Tv: Problem shërbimi delivery, janë shtuar aksidentet