Conference League/ Përballje greko-turke, Fiorentina gjen Plzenin! Katër çiftet çerekfinaliste

Conference League/ Përballje greko-turke, Fiorentina gjen Plzenin! Katër çiftet çerekfinaliste

Conference League

U hodh këtë të premte në Nyon të Zvicrës shorti për çerekfinalet e Conference League. Katër duele të forta rezervuan goglat, me Olympiacos që luan kundër Fenerbahce. Duel i fortë edhe për Fiorentinën, që gjen Viktoria Plzen.  Aston Villa luan me Lille dhe Brugge kundër PAOK.

Ndeshjet çerekfinale:

Ndeshja 1: Club Brugge - PAOK

Ndeshja 2: Olympiacos - Fenerbahce

Ndeshja 3: Aston Villa - Lille

Ndeshja 4: Viktoria Plzen - Fiorentina

Ndërkohë që janë mësuar edhe përballjet e mundshme në fazën gjysmëfinale. Fituesi i çiftit Aston Villa - Lille do përballet me fituesin e Olympiacos - Fenerbahce dhe fituesi i Viktoria Plzen - Fiorentina luan me fituesin e Club Brugge - PAOK.

Çerekfinalet: ndeshjet e para 11 prill dhe ndeshjet e kthimit 18 prill 2024

Gjysmëfinalet: ndeshjet e para 2 maj dhe ndeshjet e kthimit 9 maj 2024

Finalja: 29 maj 2024 në "Shën Sofia", Athinë, Greqi.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

VIDEOLAJM/ Njoftimi që ‘alarmoi’ zjarrfikëset e Fierit, futen në apartament me shkallë emergjence

VIDEOLAJM/ Njoftimi që ‘alarmoi’ zjarrfikëset e Fierit, futen në apartament me shkallë emergjence